Profesionální kouč

Stanislava Lisnerová

Během několika desítek let jsem prošla mnoha pracovními pozicemi,  které mě naučily přestat mít strach postavit se sama za sebe. Pochopila v čem jsem opravdu dobrá a co je mým cílem.

Jako zaměstnanec, personalista jsem si osvojila mnohé dovednosti a pochopila, že když chci něco dokázat je třeba za tím jít. Nenechat se zvyklat lidmi s odlišnými názory. Jsou jejich, ne moje. 

Také jsem se nechávala dost tlačit do kroků, které nebyly zcela nutné a hlavně nebyly moje.  Ve své pozici ekonom/personalista jsem viděla, co to dělá s lidmi, když nevnímají podporu a jsou neustále nuceni k úkolům, které jim dost neprospívají. Strach, obava o živobytí udělají vždy své.

V mnoha případech jsem si všímala, jak šikana a neustálý tlak na výkon dostává lidi až do krajních situací.

Vnímala jsem, jak si vedoucí pracovníci jdou dost po krku a semtam nedopadli dobře. Stres, vyhoření.

To nebyla má cesta.

Konečné osvobození přišlo v okamžiku, kdy jsem přišla o práci a byla nucena řešit, co bude dál. Nechat se zaměstnat a trpět podobné situace? Nikoliv

Rozhodla jsem se pro vlastní cestu, podnikání. Nejprve to bylo chovatelství, které jsem si kdysi, jako zadní vrátka vytvořila. Měla své psy a dost dlouho to stačilo. Když jsem poněkolika letech začala promýšlet vše, co se událo, rozhodla jsem se , že svých poměrně bohatých zkušeností využiji a budu pomáhat ženám, jako jsem byla já. Jak bych tenkrát přivítala pomocnou ruku. Mít možnost se někomu svěřit, vypovídat a uvolnit přepětí

Tak zcela nevědomky začalo mé nové období. Začala jsem se učit koučovacím dovednostem na profesionální úrovni. Postupně nabyla několik certifikací, včetně akreditace MŠMT a koučovala a koučovala.

Moc dobře vím, že to je nikdy nekončící procest, tak nyní pokračuji o level výš. Získat mezinárodní certifikaci. To už je vysoká laťka.

Cíl je stát se profesionálem podle mezinárodních pravidel koučování.

Co tím získávají mí klienti?

Profesionální přístup, možnost růstu a zejména pochopit včas, co znamená stát si sama za sebou.  Vždyť neprospěšné jednání neubližuje pouze nám, ale i těm nejbližším okolo nás.