Kdo jsem

 • Jsem certifikovaná koučka (5 certifikátů ICF + akreditace MSMT profese kouč.) Státní zkouška z psychologie.
 • Studium 2 střední a 1 VOŠ Personalista - PERSONALISTA
 • Zakladatelka.projektu  "Zdravé osobní a pracovní vztahy"
 • V posledních 3 letech jsem odkoučovala více jak 250 hodin a tak pomohla najít cestu prospěšným směrem lidem a jejich okolí. 
 • K cestě profese - profesionální kouč jsem se dopracovala na základě vlastních zkušeností v korporátu v pozici HR pracovník, ekonom. Kde jsem pochopila, co je základem mnoha obtíží ve vztazích mezi kolegy či s nadřízenými (25 let) A zejména, jak nastavení mysli vše velmi ovlivňuje. Tady je základ nové prospěšné cesty.
 • Ověřila jsem si, že nejúčinněji pomáhá sezení 1 x 1, kdy je možné vytvořit důvěrný prostor pro obě strany. Sezení probíhá převážně online, takže v důvěrné prostředí pro vás.  Napomáhá to větší otevřenosti a hledání "zlatého" grálu.
 • Nyní zahajuji mentoring skupinový, který umožní vzájemnou interakci mezi ženami. Získávat tak  nové cenné informace samy pro sebe.

Jak jsem změnila neprospěšný život zaměstnance v korporátu

Kdo jsem dnes

,,Profesionální, certifikovaný kouč mentor/ psychologické poradenství."

Pomáhám lidem najít novou cestu. Směr, kde původní nastavení mysli, styl života již nevyhovuje nebo dokonce škodí. Často jsme v životě postaveni před výzvy a je jen na nás zda je přijmeme nebo zůstaneme v neprospěšném nastavení mysli. 
Umožňuji Vám tak objevit novou cestu tam, kde původní je již zastaralá, nevyhovující.

 • Styl koučování ICF
  Brain-Based-Coaching napomáhající hledat svoji vlastní cestu a proč.
 • Vyšší level (nadstavba)
  Systemic Coaching - ukazující souvislosti, které jsou velmi důležité a rozhodují o úspěšnosti.
 • Propojení technik BBC a Systemic Coaching
  Umožňuje hledat a nalézt vlastní cestu, která dává smysl nám samotným, ale i ostatním okolo nás. Vše co děláme, promýšlíme má souvislost s jinými lidmi, okolnostni.

Oba směry Vám umožní uvědomit si mnohem rychleji to, co si sami přejete a proč.  Tak se mnohem více vyznáte v sobě, svých prioritách. Lépe pochopite to, co po Vás lidé chtějí a co potřebují. Skvělé pro úsporu času, energii, vyšší efektivita.

Jak to bylo na začátku

Cesta k nezávislosti, kterou jsem ušla je velmi dlouhá a nebyla vždy jednoduchá. Už jako malá holka jsem si přála pomáhat pejskům. Slíbila si, že jednou, až budu velká pořídím si pejsky a budu se o ně starat.  Uběhlo mnoho let, než jsem si mohla tento dětský sen splnit. Vlastně se to stalo náhodou. A to když v korporátu začaly být výrazné problémy. Rozhodla jsem se hledat si "zadní" vrátka.

Tenkrát mě napadlo pořídit si pejska, jak zdroj odreagování se od šikany a stalkingu.

Dlouho jsem si neuměla  a ani nechtěla přiznat, že by to mohlo být něco víc než jen splněný dětský sen. Tak daleko jsem v myšlenkách na nový směr života ještě nebyla. Výstavy a další povinnosti vyplývající z chovatelství zabíraly mnoho času.  Stále s myšlenkou, co kdyby? Trošku únik z reality, nabrání dechu. Trošku pohrávání si s myšlenkou, a co je za ní.

Po mnoha neshodách s nadřízenými a oni mezi sebou jsem byla postavena před rozhodnutí, co dál. Zda si nechat líbit šikanu, stalking nebo odejít za svým snem. 

Ještě to nějakou dobu trvalo než jsem řekla dost definitivně. Musela jsem si uvědomit, že některé situace, myšlení lidí nejde změnit, ani se mi nechce to dál trpět. Nebyl důvod.

 

Co ještě, než .....

Než mi to opravdu došlo, že prostě hlavou zeď neprorazím stále jsem se vzdělávala. Školu za školou. K tomu rodina, práce a psi. 

Dokonce jsem dělala přijímačky na Karlovu univerzitu. Rok přípravky v Praze za sebou, než.  To všechno, jen abych v práci prokázala, jak jsem dobrá. Typická oběť. 

V té době jsem se musela rozhodnout. Další studium, prestiž nebo děti v pubertě a jejich svět. Rozhodnutí bylo jasné, vyhrála rodina.

Nastal zlom 1

 

Zásadní zlom koncem roku 2022 buď převedení na nižší řadovou pozici nebo odchod jinam. A tak jsem v únoru 2013 odešla z korporátu a začala podnikat, jako chovatelka. 

Nastalo velmi náročné období vzpamatovávání se ze zážitků a také dokázat rodině, že to zvládnu, být sama za sebe. Nenechat se zlomit k návratu do klasického zaměstnání. Už ne, nebylo to možné. Ego, vzpomínky a vlastní rozhodnutí mě donutilo udělat až nemožné. Být brzy opravdu samostatná, jako chovatelka.

Zlom 2

Po několika letech zklidňování se mi začaly otevírat oči, co se za mojí cestou opravdu skrývá. A proč jsem se až tak pohroužila do chovatelství.

Zkušenosti - STRACH, NEJISTOTA V PRÁCI, ŠIKANA, STALKING, ZNEVAŽOVÁNÍ  aj. Vše bych mohla předávat dál. Věděla jsem, že mám co. Jen odvaha dost dlouho chyběla. Najednou jsem pochopila souvislosti, provázanost mé cesty a bylo jasno.

Vždyť toto vše znám z hodin psychologie a nyní i z praxe, spolupráce i v oblasti terapií. Tak proč to vzájemně nepropojit?

Výzva

Přišla nabídka. Vyzkoušet na sobě koučování od profesionála, série 12 sezení.  Někdy chvilku trvá, než pochopíme pomocnou ruku druhé osoby, než jsme schopni se otevřít. Uvědomila jsem si, že to je přesně to, co zapadá do mozaiky mé cesty. 

Brzy padlo rozhodnutí vyzkoušet si, zda na to opravdu mám.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Učila se koučovací techniky. Další a další úroveň dovedností, aby se ze mě jednou mohl stát profesionál. Velmi mi pomohly kamarádky, známé. Ověřovala si, zda je to má cesta a jak na to co nejlépe. Postupně prošla mnoha kurzy a postupovala na žebříčků koučovací profesionality. 

Jako profesionální kouč se potřebuji neustále rozvíjet a sledovat, jak se společnost vyvíjí a jaké jsou změny právě v oblasti osobních a pracovních vztahů.

Také, co jednotlivci i firmy nejvíce potřebují.

Proč zapojení psychologie?

Uvědomění, že používám znalosti ze studia psychologie automaticky. Ale zejména to, že nejsme každý stejný. Že mnoho z nás potřebuje podat ruku v oblasti psychologie, až následně má koučování ten správný efekt.

Někdy potřebujeme psychologické poradenství, abychom se mohli rychleji postavit na vlastní nohy a přestali se znevýhodňovat myšlenkami ne zrovna neprospěšnými. Myšlenky, které nám nic nedávají spíše ubližují. Staré zkušenosti, zvyky nelze zahodit, pouze je můžeme překrýt novými prospěšnými návyky. Tak se nevracet neustále k tomu, co se nám kdy nepovedlo

Tak můžu pomoci i Vám, kteří hledáte novou cestu dávající smysl a energii.

--------------------------------------------------

Velmi mi napomáhá spolupráce  s terapeutkou, kde v praxi vidím, co nejvíce lidé řeší v této oblasti

 

Co mi to nyní dává?

 • Skvělý pocit z plnění si svých snů
 • Že to, co jsem prožila můžu předávat dál
 • Že touto formou můžu ulehčit cestu někomu jinému
 • Také to, že když nevyzkoušíme novou cestu nepoznáme, co vše můžeme dokázat
 • Obrovský dar ocenění, když klient nalezne novou, prospěšnější cestu

Co budu dělat dál?

Mám 2 funkční směry, které se mi propojují a dávají smysl mému životu. Plním si tak stále svůj sen. Co to přinese dál se uvidí.

 • Chovatelství, které mě baví a dodává možnost odreagování se

 • Koučink mentoring/ psychologické poradenství dle potřeby a zájmu

Oba směry se neustále mění, vyvíjí a v tom je jejich kouzlo